Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Üreticiden Tüketiciye Lavantanın Yolculuğu

Lavantanın hasat edilmesi ile başlayan serüven lavanta yağını elde etmek için lavanta çiçeğinin damıtılması ile son buluyor. Tam bir şifa kaynağı olan lavanta yağının üreticisinden tüketicisine yolculuğuna da mis kokusu eşlik ediyor. Ekonomik bir değer olan lavanta yağının sağlık, kozmetik ve gıda sektöründe kullanılıyor olması bu yağı değerli kılan… Lavanta tarlalarının sunduğu görsel şölen de cabası.

Türkiye’de lavanta üretiminde Isparta İli Keçiborlu İlçesi’ndeki Kuyucak Köyü, lavanta cenneti olarak markalaşmış ve ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamakta. Doğanın mucizesi lavanta, Isparta’nın Kuyucak Köyü’nden tüm dünyaya yayılan bir güzellik…

Çiçeklenme döneminde mora boyanan Kuyucak Köyü, yarattığı görsel şölen itibariyle bölgeye çok sayıda ziyaretçi de çekiyor. Tarladan evlerimize ulaşan enfes kokulu lavanta uçucu yağı ise en fazla kozmetik ve parfüm sanayinde ve akabinde sabun ve diğer endüstri kollarında kullanılıyor.

Lavanta yağının faydaları saymakla bitmiyor!

Uykusuzluk, stres, depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan lavanta yağının insan sağlığına kattığı olumlu etkiler bilimsel olarak da kanıtlanmış. Doğal ağrı kesici olarak ifade edilen lavanta yağının dolaşım ve sindirim sisteminin yanı sıra cilt problemlerinin tedavisinde de kullanılması bu yağın insan sağlığı için değerini artırıyor. Ruhsal sağlıktan bedensel hastalıklara kadar lavanta yağı mucizesi, say say bitmiyor.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content