Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Uçucu Yağ Nedir? Ne İşe Yarar?

Uçucu Yağ Nedir?

Bitkinin tohumlarında, köklerinde, çiçeklerinde, ağaç kabuklarında konsantre halde, oldukça güçlü kimyasal bileşikler bulunur. Bu doğal bileşiklere uçucu yağ denir. Uçucu yağlar bir bitkiye kokusunu verir, onu çevredeki tehlikeli koşullardan korur. Bu sayede, bu eşsiz aromatik bileşikler, uçucu yağların karakteristik özelliklerini oluşturur.

Uçucu Yağlar Nasıl Elde Edilir?

Gerçek saf uçucu yağlar damıtma (su buharı distilasyonu) yöntemiyle elde edilirler. Bitkinin aromatik kimyası, uçucu yağ olarak çıkarıldıktan sonra, kullanıma hazır bir ürün oluşturmak için sabit yağ (taşıyıcı yağ) ile birleştirilmelidir. Uçucu yağları tek başına cilde uygulamak doğru değildir.

Bir bitkinin özü, topraktan bir armağan ve doğanın güzelliklerini evinize getirmektir, uçucu yağlar…

Uçucu yağ kullanma alışkanlığı edindiğinizde yaşamınızda daha doğal çözümlere ve daha az toksik-sentetik ürünlere sahip olursunuz.

Uçucu Yağ Kullanımı Yeni Bir Trend Mi?

Hayır yeni bir trend değil. Son yıllarda uçucu yağlar hakkında çok fazla şey duyulmaya başlandı. Uçucu yağlar yeni bir moda trendidir. Ancak bitki özleri ve bitki bazlı ürünler geçmişin geleneklerine derinden kök salmıştır. Eski uygarlıklar dünya genelinde bu yağları şu amaçlarla kullanmışlardır;

Aromaterapi, Kişisel Bakım, Sağlık Uygulamaları, Dini törenler, Güzellik ve Bakım, Gıda hazırlamak.

Yaklaşık 600 yıllık geçmişe sahip olan Aromaterapinin ilk olarak mumya yapımında Eski Mısır Uygarlığı tarafından kullanıldığı yapılan araştırmalar sonucu bilinmektedir. Aynı çağlarda, Eski Çin Uygarlığı tarafından da Aromaterapi yağları ve bitkileri tanrıya olan şükranı temsil etmek için kullanılmaktaymış.

Hayatınızı Uçucu Yağlarla Güzelleştirin!

Ayrıca, günlük yaşamda kullandığımız birçok ürün sentetik kimyasallarla doludur. Bu doğal olmayan ürünler siz farkında olmadan yavaş yavaş fiziksel sağlık, düşünme, hissetme ve yaşama biçimimizi olumsuz şekilde etkilemektedir. Böylece, saf uçucu yağlar sentetik ürünlere işlevsel ve doğal bir alternatif sunar. Uçucu yağlar doğal bir üründen fazlasıdır. Bu yüzden, her bitkinin benzersiz bir kimyasal yapısı vardır. Vücut ve zihin için sınırsız faydaya sahiptir. Bir uçucu yağın yararını kullanılan bitkinin kimyası belirler. 


Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content