Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Teke Yöresinin Kozmetik Hammadde Zenginliği

Teke Yöresi, sahip olduğu bitki sayısı ve çeşitliliği yönünden Türkiye’nin en zengin bitki alanlarından biridir. Antalya, Isparta ve Burdur’un içinde bulunduğu Teke Yöresinde, aromatik bitkiler önemli bir kozmetik hammadde değeri taşımaktadır.

Türkiye’nin önemli bitki alanlarından biri olan Teke Yöresi, aromatik bitkiler açısından oldukça zengindir. Bu alanda yetişen aromatik bitkiler, kozmetik sektörüne zengin hammadde kaynağı oluşturmaktadır. Bu sebeple Teke Yöresi, kozmetik hammaddesi açısından önemli bir potansiyele sahiptir. Yöreden elde edilen doğal hammaddeler ile doğal kozmetik üretimi yapılmaktadır.

Doğal hammadde, doğal kozmetik

Kozmetik alanında kullanılan hammaddelerin kaynağı olan aromatik bitkilerin yayılma alanı olan Teke Yöresi, kozmetik sektörüne önemli katkılar sağlamaktadır. Doğal hammaddeler, doğrudan doğadan elde edilmesi ve doğal kozmetiklerin üretiminde kullanılması sebebiyle önemlidir. Doğal hammaddelerin zenginliği, doğal kozmetik üretimini beraberinde getirecektir. Bu sayede Türkiye, dünya kozmetik pazarında üst sıralarda yer alacaktır.

‘Gül ve Lavanta’ ilk sıralarda

Teke Yöresindeki aromatik bitkilerin çeşitliliği ve yaygınlığı, Türkiye’de kozmetik sektörünün gelişimine ivme kazandırmıştır. Yörenin aromatik bitki zenginliği, aynı zamanda zengin bir hammadde kaynağı oluşmasını sağlamıştır. Yöredeki başlıca aromatik özellikli bitkiler; gül, lavanta, çörekotu, adaçayı ve melisadır.

Özellikle; Teke Yöresinde üretim oranı yüksek olan gül ve lavantadan sağlanan kozmetik hammadde üretimi, Türkiye genelinde başı çekmektedir. Bu bitkilerden elde edilen doğal hammaddeler sayesinde Türkiye’nin dünya kozmetik pazarındaki yeri ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Teke Yöresi bu bağlamda, Türkiye’nin kozmetik sektöründe büyümesine ve dünya pazarındaki etkinliğine fayda sağlamaktadır.

Lavendrose Kozmetik doğal hammadde üretimi

Kozmetik ürünler için doğal hammadde üretimi
Teke Yöresi, sahip olduğu bitki sayısı ve çeşitliliği yönünden Türkiye’nin en zengin bitki alanlarından biridir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content