Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

SONBAHARDA CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Geçiş mevsimi olan sonbaharda değişen çevresel etkenlere uyum sağlamaya çalışan ve iyice hassaslaşan cildiniz için önlemler almalısınız. Yaz sezonundan çıkmış yorulan cildinizi toparlamak ve mevsimsel geçişi sorunsuz bir şekilde atlatmak istiyorsanız kesinlikle etkili bir nemlendirici tercih etmelisiniz.

Mevsimsel hava koşulları, cildimiz üzerinde düşündüğünüzden daha büyük bir etki bırakır. Sonbahar ve kış aynı zamanda döküntüler yaratan egzama, kepek ve sedef hastalığı gibi tekrarlayan cilt rahatsızlıklarının artış gösterdiği mevsimlerdir. Sonbaharda cildin sağlıklı kalmasını sağlamak için daha güçlü nemlendiriciler ve cildi nemlendirmede etkili cilt bakım ürünleri doğru seçimler olacaktır.

Hassas cildinizi destekleyin

Cildin sonbahara kolay uyum sağlaması için nemlendiriciler ile desteklenmesi gerekmektedir. Cildinizi mevsim koşullarına doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Cilt bakım rutininizi mevsime uygun hale getirmelisiniz. Düşen sıcaklık ve nem oranı ile cilt hassaslaşmaktadır. Cildin nemlendirilme ihtiyacı artmaktadır. Bu anlamda, kuru ve soğuk hava koşullarına uygun yağlı nemlendiriciler işinizi görecektir. Ayrıca vitamin ve mineral takviyesi de alabilirsiniz.

Nem dengesini sağlayın

Sonbahar ile cildinizde kuruma görülmesi çok doğaldır. Özellikle mevsim geçişlerinde cildinizin nem kaybedeceğini unutmayarak nem dengesini sağlamaya özen göstermelisiniz. Cilt bakımının yanı sıra dudak bakımı da ihmal etmemelisiniz. Cildinizin nemini korumak uzun vadede kırışık oluşumunu engelleyeceği gibi daha canlı ve parlak bir cilde kavuşmanızı da sağlayacaktır. Aynı zamanda da, kuru ciltlerde temizleme amacıyla formüle edilmiş kremler, yağlı ciltlerde jeller tercih edilebilir.

Güneş koruyucu kullanın

Yalnızca yaz aylarında değil, sonbaharda da güneşin zararlı ışınlarından korunmak gerekmektedir. Güneşten koruyucu ürünler, cildinizin UV ışınları gibi zararlı etkilere karşı güvende olmasını sağlıyor. Aynı şekilde, güneşten korunmak cildin daha sağlıklı olmasını, cildin geç yaşlanmasını ve cilt lekelerinin oluşumunu azaltıyor.

Cildin sonbahara kolay uyum sağlaması için nemlendiriciler ile desteklenmesi gerekmektedir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content