Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Sivilce İzleri için Kekik Yağı

Sivilce izlerinizden sıkıldınız mı? Pürüzsüz bir cilt artık sizin için hayal değil! Başta kekik yağı olmak üzere birçok bitki özlü yağ, sivilce izlerini ve lekelerini geçirmede oldukça etkili.

Kekik yağı gibi doğal yağlar ile sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bir pamuk vasıtasıyla sivilce izlerinin olduğu yere günde iki kez kekik yağı sürülebilir. Bu sayede, cildiniz sağlığına kavuşacaktır.

Kekik yağı sivilce için nasıl kullanılır?

Sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan kekik yağının tek başına kullanımı ciltte tahrişe sebep olabilir. 9-10 damla zeytinyağı içerisine 2-3 damla kekik yağı ekleyin. Akne probleminiz çok ciddi boyutlarda ise bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere sorunlu bölgeler üzerine uygulayabilirsiniz.

Kekik yağının cilde faydaları nelerdir?

Sivilcelerin kurumasında oldukça güçlü bir yağdır. Sivilce sonrası meydana gelen izlerin azalmasında etkilidir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Kekik suyunun da cilt sağlığı için ayrıca önemi vardır. Sivilce ve akne oluşumunu önler. Özellikle, makyaj kalıntılarının, kir ve yağın temizlenmesinde kullanılır. Ciltte bulunan patojen bakterilerin yok edilmesini destekler.

Ciltte sivilce nasıl oluşur?

Sivilce ya da akneler cilt altındaki kıl folikülleri, ölü cilt ve yağ tarafından tıkandığı zaman ortaya çıkıyor. Ayrıca, hormon seviyelerinde meydana gelen artış yağ bezelerini etkiliyor. Bu durum sonucu cilt yüzeyinde sivilceler oluşuyor.

Sivilcenin ortaya çıkma nedenleri nelerdir?

Sivilcenin ortaya çıkma nedenleri; hormonal değişiklikler, ilaçların yan etkileri, cildin havasız kalması, çok fazla yağlı yiyecek tüketimi, stres, endişe, psikolojik sorunlar, duygu değişimleri ve kadınlarda regl dönemidir.

Kekik yağı sivilceye iyi gelir mi?

Kekik yağı antimikrop özelliği taşır. Bu sebeple, akne kaynaklı kızarıklıkları azaltmada ve istenmeyen aknelerle savaşmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Kekik yağının bilinen en önemli faydası, sivilceye neden olan bakterileri azaltmasıdır. Bu yüzden, sivilce ve sivilce izleri için kekik yağı büyük öneme sahiptir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content