Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

SAÇLARDA KUSURSUZ IŞILTI

Söz konusu saçlarımız ise kusursuz bir görünüme sahip olmak isteriz. Duruşlarıyla, parlaklık ve kokusuyla saçlarımızın muhteşem görünmesi için çabalarız. Hepimiz farklı saç yapılarına sahibiz. Dolayısıyla da, saç tipimize uygun saç bakım rutinleri oluşturmalıyız. Bu bağlamda, genel-geçer saç bakım rutinleri her saç tipi için uygun olmayacaktır.

Sağlıkla ışıldayan saçlara sahip olmak için saç yapımıza uygun saç bakımları uygulamalıyız. Saçın ihtiyaçlarına karşılık veren doğru uygulamalar ile saç bakım rutini oluşturabiliriz. Böylece daha canlı ve parlak bir görünüme sahip saçlara kavuşabiliriz.

Saç bakımının temeli saç temizliğinden geçer

Doğru saç bakımının temeli doğru saç temizliğinden geçer. Doğru su sıcaklığında doğru bir yıkama ve doğru ürünlerin kullanımıyla saç bakımı neticelendirilmelidir. Saç yıkamada ılık su, gözenekleri açarak kirin ve fazla yağın temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca saçın ihtiyaçlarını bilip ona uygun şampuan seçimi yapılmalıdır.

Doğru teknik ve yöntemler uygulanmalıdır

Bakımlı, dolgun ve parlak gözüken saçlar herkesin hayalidir. Bu hayale sahip olmak ise doğru teknik ve yöntemlerden geçer. Daha sağlıklı saçlara sahip olmak için günlük saç bakım rutinimizin olması gerekir. Öncelikle saçın ihtiyaçlarına yönelik bir bakım seçilmelidir. Kuru ve cansız saçlar için saç maskeleri ve bakım yağları doğru tercihler olacaktır. Yağlı saçlar için uygun içerikte ürünlerin kullanımı saçın kendi dengesini bulmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, ince ya da kalın yapılı saçlar için de saça doğru bir müdahale gerekmektedir. Saç temizliği öncesi de sonrası gibi saçlar taranmalı ve yıkamaya hazır hale getirilmelidir. Saç dibindeki gözeneklerin tarama sonrası açılması saç bakım ürünlerinin saç derisine nüfuz etmesini mümkün kılacaktır.

Günlük saç bakım rutini ile daha sağlıklı saçlar

Nazikçe taranan saçlar doğru şampuan ve saç kremi ile yıkama sonrası temizlenir. Yıkama sonrası saçlar tekrar taranır ve kurutulur. Saç uçlarının nemlendirilmesi ve saçın canlılığını koruması için saç bakım yağı kullanılmalıdır. Saçı dış etkenlerden korumak için saç şekillendirici krem sürmek saçı kısa sürede güzelleştirmek için etkili bir uygulama olacaktır. Yıpranmış saçları güçlendirmek için yıkama öncesi saç maskesi uygulamak da, saçı canlandırmak ve güçlendirmekte oldukça işe yarayacaktır.

Sağlıkla ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz!

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content