Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Okaliptus Yağı Nasıl Üretilir?

Okaliptüs yağı, değişik okaliptüs türlerinin yapraklarından su buharı distilasyonu ile elde edilen uçucu yağdır. Karakteristik, aromatik, kafura benzer kokuda, açık sarı renkte ve kafur benzeri ferahlatıcı ve yakıcı tattadır.  Dünyada en çok üretilen uçucu yağlar sıralamasında 4. ve 5. sıradadır.

Sağlık için Faydaları Nelerdir? 

·         Ağrı ve iltihabı azaltır. Deri üzerinde kullanıldığında okaliptüs; kas ağrısını ve şişkinliğini azaltmaya yardımcı olabilir.

·         Okaliptüs yağı vücudunuzda tıpkı bir ağrı kesici olup sinüzite bağlı baş ağrılarını geçirir. Zihinsel netliği artırabilen ve gergin yüz kaslarının gevşemesini sağlayan canlandırıcı özelliklere sahiptir.

·         Stres veya yorgunluktan kaynaklanan bir baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.

Diş enfeksiyonları, diş eti iltihabı gibi birden fazla sorunun önüne geçen okaliptüs yağı, aynı zamanda mevcut olan iltihapların iyileşmesine olanak tanıyor.

Solunum İçin Faydaları

·         KOAH adı ile bilinen kronik obstrüktif akciğer rahatsızlığına birebirdir.

·         Solunum yollarını temizlediğini belirtmek mümkündür. Ciğerlere daha çok hava gitmesine destek olur.

·         Burun tıkanıklığının çözülmesine yardımcı olur. Nefes almayı kolay hale getirir. Canlandırıcı ve yatıştıran özelliğe sahip olan okaliptüs yağı, vücuda enerji ve güç sağlar.

·         Sakinleştirici özelliği bulunan okaliptüs yağı, dinginlik sağlar ve odaklanmayı arttırır.


Cilt İçin Faydaları Nelerdir? 

·         Cilt lekelerini azaltır. Cildin genç ve parlak görünmesini sağlar. Siyah nokta temizliği yapar, sivilceleri yok eder.

·         Güneş lekeleri, güneş yanıkları, ciltteki koyu kahve lekeler ile savaşan bu bitkisel yağ, ciltteki lekelerin kötü görünümünü hafifletir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content