Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

MEDİKAL ESTETİĞİN KOZMETİK SEKTÖRÜ İÇİNDEKİ YERİ

Medikal estetik, kozmetik sektörü içerisinde insanların daha çok rağbet ettiği bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye, son yıllarda medikal estetik uygulamalarında önemli atılımlar yapıyor. Türkiye medikal estetikte, dünyada 5., Avrupa’da 1. sırada yer alıyor.

Medikal estetiği son dönemlerin trendi haline getiren ameliyata gerek kalmadan yapılan uygulamaları içermesidir. Ameliyata gerek kalmadığı için de, medikal estetiğe talep artıyor. Hatta erkeklerin de medikal estetik uygulamalarına ilgisi arttı. Medikal estetik uygulamaları; dudak dolgusu, nazolabial kanal dolgusu, göz altı ışık dolgusu, çene / yanak dolgusu, kimyasal peeling ve botoksu içermektedir.

Güzelliğe dair hızlı çözüm arayışında olanlar, medikal estetik uygulamalarına sıcak bakıyor. Bu yüzdendir ki, kozmetik sektörü içinde medikal estetiğe rağbet daha fazla. Küçük dokunuşlar ile hızlı sonuçlar elde etmek isteyenlerin sıcak baktığı medikal estetik uygulamaları, zahmetsiz güzellik olarak adlandırılıyor. Bu yüzden de, kozmetik sektörünün yanı sıra medikal estetik popülerliğini koruyor.

Pazar 2 milyar dolara ulaştı

Medikal estetik pazarı, dünyada hızla büyüyen bir trend halini aldı. Pazar, yılda ortalama yüzde 10 büyüme kaydediyor. Medikal Estetik sektörü dünyada 10 milyar dolar, Türkiye’de 100 milyon dolarlık bir pazar iken kozmetik sektörünün büyüklüğü Türkiye’de 2 milyar doların üzerine doğru çıkıyor.

Dünyada ise pazar büyüklüğü 500 milyar dolar olarak her geçen yıl daha da büyüyerek karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç haline gelen medikal estetik, kozmetik sektörü içerisinde kayda değer bir önem arz ediyor.

Estetik pazarı Türkiye’de son beş yılda hızlı bir büyüme trendine girdi. Bu büyüme, önümüzdeki dönemde de artarak sürecek.

Medikal estetiği son dönemlerin trendi haline getiren ameliyata gerek kalmadan yapılan uygulamaları içermesidir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content