Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Lavantanın Uyku ve Strese Faydaları Nelerdir?

Lavanta Bitkisinin Uyku ve Stres için Faydaları Nelerdir ?

·         Lavanta yağı stresle başa çıkmanın en doğal yoludur. Gün içinde lavanta yağı kullanan kişilerin daha huzurlu ve rahat olduğu yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.

·         Stres ve kaygı gibi durumlarda lavanta yağını hatırlamalısınız.

·         Lavanta bileşeninde linalol ve linalil asetat içerir. Lavantanın kokusuna da etki eden bu bileşenler uykuya geçişi kolaylaştırır ve daha rahat uykuyu destekler.

  • Uyku problemleri yaşayan kişiler için lavanta yağı tavsiye edilmektedir. Çünkü lavanta yağı uyku düzenini dengeleyen ve rahat uyku imkânı sağlayan doğal bir yağdır.
  • Rahatlama ve sakinleştirme özelliğine sahiptir.
  • Masaj için idealdir ve masaj yağı olarak da kullanımının yanında difüzör ve buhurdanlık ile kullandığınızda, yaşam alanınızdaki havayı tazeleyebilirsiniz.
  • Ağrı kesici özelliğe sahiptir. Baş ağrıları yaşadığınız günlerde yaklaşık 15 dakika kadar lavanta yağı kokusunda kalırsanız, baş ve migren ağrılarınız kısa sürede geçecektir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content