Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

“KOZMETİKTE KALİTELİ ÜRÜN UCUZA SATILAMAZ!”

Lavendrose Kozmetik kurucusu ve üretim sorumlusu Hüseyin Öncü, Lavendrose olarak kozmetik sektöründe kaliteli ürünler üretiyoruz ancak denetim yetersizliği haksız rekabet oluşturuyor. Tüketici şunu bilmelidir ki, kaliteli ürün ucuza satılamaz.” dedi.

Hüseyin Öncü, ürün orijinalliğinin en iyi fiyatına bakılarak anlaşılacağını belirtti. Öncü, “Üretici dahil hiç kimse kaliteli bir ürünü ucuza satamaz.” dedi. Üretim Sorumlusu, “Buna örnek verecek olursak da, gül yağı en iyi örnektir. Biz gül yağının 1 gramını 100 birim fiyata satarken başkası 20 gram gül yağını 20 birim fiyata satmaktadır. Burada 100 kat fiyat farkı olduğunu görmekteyiz ve 20 birime satılan yağın orjinal olması beklenemez.” açıklamasında bulundu.

Üretimde kaliteyi belirleyen unsurların doğru hammadde, temizlik ve hijyen  ayrıca da özen ve titizlik olduğunu belirten Öncü, “Şirketimiz periyodik olarak Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından denetime tabi tutulmaktadır. Üretim aşamalarında hammadde tedarik departmanımız kalite kontrol birimi ile ortaklaşa çalışmaktadır. Ürünlerin analiz ve depolama şartlarından başlanmaktadır. Mamül halini alana kadar kalite kontrol birimimiz çeşitli metotlar uygulayarak kalitenin güvenliğini sağlamaktadır.” diye konuştu.

Organik adı altında satılan ürünlere dikkat!

Lavendrose Kozmetik kurucularından Hüseyin Öncü, organik adı altında satılan ürünlere tüketicinin dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Öncü, “Doğal üretimden yana olan bir firma olarak biz bu konuda çok hassasız. Ülkemizde ve diğer ülkelerde organik kelimesi çok kullanılmaktadır. Öncelikle organiğin nasıl olduğunu araştırmalıyız. Organik yazan ürünler çok ucuza satılamaz. Organik üretimin çoğu yerde imkansız ve az miktarda olduğunu görmekteyiz. Onun için organik yazan her ürün %90 organik olmamaktadır. Maalesef bu konuda da, denetimler yetersiz.” dedi.

“Katkısız hammadde üretimi için çalışıyoruz”

Ayrıca, kozmetik ürünlerde katkı maddesi bulunup bulunmadığı akredite laboratuvarlarda test ve deneyler yaptırılarak kanıtlanmaktadır. Bu bağlamda Öncü, “Arge birimimiz daha kaliteli hammadde üretimi için farklı metotlar kullanmaktadır. Sonuçları iyi olan üretim metotlarını bir sonraki üretimde uygulamaya geçirerek seri üretimde aktif hale getirmekteyiz. Doğru ve kaliteli hammadde tedariği üreticilerin en büyük sorunu. Biz bu sorunu minimalize hale getirmek için hammaddelerin bir çoğunu kendimiz üretmekteyiz.” şeklinde konuştu.

“Başarımız sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilinci”

Son olarak, “Ürün güvenilirliği üreticinin sorumluluğundadır.” diyen Lavendrose Kozmetik üretim sorumlusu Öncü, “Üreticinin ürün güvenilirliğini sağlaması aynı zamanda sosyal sorumluluğudur. Bizim asıl başarı sırrımız bu sosyal sorumluluğa sahip olmamızdır.” ifadelerini kullandı. Öncü, kozmetik üreticilerinde en çok aranan belgelerin GMP, ISO olduğunu ve akredite laboratuvarlardan yapılmış testlerin müşterilere güven verdiğini de sözlerine ekledi.

Editör: Gözde Dolayman Erşan

Lavendrose Kozmetik Kurucusu ve Üretim Sorumlusu
Hüseyin ÖNCÜ (Solda)

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content