Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

KOZMETİKTE İÇERİK OKUMANIN ÖNEMİ

Kozmetik ürün içeriklerinin temiz olup olmadığını anlamak için içerik okuması yapmak son derece önemlidir. Mümkün oldukça temiz içerikli ve doğal ürünlere yönelmek adına kozmetiklerin içeriklerini okumadan almamak gerekmektedir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına içerik okuma bilincine varmalısınız. Böylelikle, sağlığınız için zararlı kimyasallardan uzak durmuş olursunuz.

Cildinize yarardan çok zarar veren kimyasalları içeren ürünlerden kaçınmak için tek yapmanız gereken içindekilere dikkat etmek. İçerik okuması yaparken zararlı kimyasalları tanımak ve bu farkındalığa sahip olmak şart. Ağır kimyasalların yer aldığı ürünlerin kullanımı ile bu maddeler cilt tarafından direk olarak emiliyor. Cildin maruz kaldığı zararlı kimyasallar da, insan sağlığını ciddi boyutlara varacak şekilde etkiliyor.

Tehlikeli kimyasallardan uzak durun!

Kozmetik ürünler raf ömrü uzasın diye zararsız kimyasallar içermektedirler. Bu nedenle, hiç bir kozmetik ürün %100 doğal değildir. Ancak, zararlı olarak geçen kimyasallardan uzak durmak insan sağlığı için önem taşımaktadır. Böcek ilacı olarak bilinen SLS, nemlendirici kremlerde kullanılan yüzey aktifleştirici SLES, kimyasallar içinde en tehlikelisi olan paraben, sentetik renklendiriciler, dioksin, ftalat ve petrokimyasallar kozmetikte kullanılan zararlı kimyasallardandır.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content