Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Kozmetik Sektöründe Türkiye’nin Önemi

Geçmişten bugüne ilginin arttığı kozmetik sektörü, dijital pazarlamanın da etkisiyle hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye’de sektördeki üretim hacminin çok büyük olması nedeniyle, başta Orta Doğu olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Söz konusu ihracat, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 17 artış göstererek, 1,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Kozmetik sektöründe iş yapan çok uluslu önemli firmaların bir kısmı Türkiye’de üretim, pazarlama faaliyetleri yürütürken, birçok yabancı yatırımcı, lisans anlaşmaları ve ortak girişim aracılığıyla fason üretim yapıyor.

Türkiye de fason üretim son dönemlerde yoğun talep görmektedir. Merkezi konum ve hammadde çeşitliliğinin fazla olması da kaliteli ürün ve hızlı teslimat olanağı sunuyor.

Fason Kozmetik Üretim Nedir?

Fason Kozmetik Üretim; Kozmetik ürün ürettirmek isteyen bir firmanın üretici bir firma ile kendi talepleri doğrultusunda ürün üretimi yaptırmasına denir. Kozmetik sektöründe fason üretim yaptırmanın faydası farklı içerikli ürünleri tek bir çatıda birleştirmesidir.

Fason Kozmetik Üretimi yapan firmalar kozmetik üretim yapabilmek için bazı özel izinler almaktadır. Kozmetik aynı zamanda sağlıkla ilişkili olduğu için üretimin hem kimyagerler tarafından hem de dermatologlar tarafından denetlenmesi daha sağlık olacaktır.

Fason üretim yaptırmanın birçok faydası bulunmaktadır. Her firmanın tüm alanlarda uzmanlaşması mümkün olmayabilir. Üretim yaptırmak isteyen firma pazarlama stratejisine odaklanırken, fason üretim yapan firma Ar-ge, Üretim ve Dolum işlemlerine odaklanmaktadır. Bu sayede aktif bir tedarik zinciri sağlanmış olacak ve herkes uzmanlaştığı işlemi yapacaktır.

Fason kozmetik üretim yaptırmak kozmetik sektörünün dinamik kalmasını sağlayacaktır.

Sizde Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları,Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content