Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Kozmetik Marka ve Mağaza Oluşturma

Kendi kozmetik marka ve mağazanızı oluşturmak uzun süre emek isteyen güzel bir yolculuktur. Mağaza açma fikrini netleştirdiğinizde bir sürü soru işareti ile karşılaşacaksınız. Markanız nasıl görünmeli? İnsanlara nasıl hissettirmeli? Hedef kitlenizde nasıl bir yankı uyandırmalı? İster yeni bir iş kurma amacınız olsun ister mevcut markanızın temelini güçlendirmek olsun, sağlam bir marka kimliği oluşturmak için doğru bilgi birikimine sahip olmanız gerekir. 

Marka Nedir?

Marka, sadece bir isim ve logo değildir. Marka aynı zamanda insanların sizinle etkileşimde oldukları her yerde sizi nasıl algıladıklarıdır.

Örnekleme ile anlatmak gerekirse insanlarda bir markadır. Herkesin farklı bir adı, yüzü, tarzı ve iletişim şekli vardır ve bu özelliklerimizi kullanarak farklı insanlarda farklı izlenimler bırakıyoruz. Aynı bu şekilde, işletmelerinde farkındalıklarını etkileyen isimleri, logoları, renkleri ve itibarları vardır. Markanızı işletmenin her alanında genişletmelisiniz, tutarlı olmalısınız ve tutarlılığınızı sürdürmelisiniz. Bu şekilde ilerlediğiniz takdirde markanızın uyandırmasını istediğiniz duyguyu insanlara hissettirmeye başlarsınız.

Marka Nasıl Kurulur?

Marka oluşturmak için dikkat edilmesi gereken önemli başlıklardan bahsedeceğim;

·         Ulaşmak istediğiniz kitlenizi ve sektördeki rakiplerinizi detaylıca araştırmalısınız.

·         Markanızın hedefini ve stratejisini belirlemelisiniz.

·         Global anlamda sizi taşıyıp ve yansıtabilecek bir marka adı seçmelisiniz.

·         Sloganınızı belirlemelisiniz.

·         Hedef kitleye nasıl görüneceğinizi belirleyiniz. (Marka renkleriniz, yazı stiliniz gibi.)

·         Kendi logonuzu oluşturmalısınız.

·         Tüm bu stratejileri işletme genelinize uygulayınız.

Markanız büyümeye başladığında bazı adımları tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz ve marka kimliğinizi şekillendirirken her detayı titizlikle gözden geçirmeniz önemlidir.

Kozmetik Fason Üretici İş birliği ile Marka Oluşturmak

Markanız ile ilgili tüm detayları tamamladığınızda hangi ürün pazarına gireceğiniz çoktan belirlenmiş olacaktır. Kozmetik sektöründe oluşturduğunuz bir marka için ürün üretiminin en karlı ve kolay yolu Fason Kozmetik Ürün Üretimi yapan bir firmayla anlaşmak olacaktır. Çünkü fason kozmetik üretim yapan bir firma ile anlaştığınız takdirde fabrika kurmak zorunda kalmayacaksınız. Ürün içeriği için hammadde tedariğinden, ürünün en iyi şekilde paketlenip kargoya teslim edilmesine kadar tüm işlemlerle Fason Kozmetik Üretici firma ilgilenecektir.  Siz sadece markanıza ve satış stratejilerine odaklanarak daha iyi bir ürün pazarlama yolu geliştireceksiniz.

FEREW KOZMETİK olarak global çaplı bir firmayız. Lokasyonumuz Türkiye Akdeniz Bölgesinde olup, Dünyanın her yerine kolay ve hızlı teslimat imkânı sunuyoruz. Bünyemizde bir de Amerika bağlantılı şirketimiz vardır ve birçok denizaşırı ticarette ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Fason Kozmetik Üretici bir firma olarak direk fabrika ile iş birliği yaptığımız için size kaliteli ürüne uygun fiyata ulaşma kolaylığı sağlıyoruz.

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bize mail adresimizden ulaşabilirsiniz.
İrtibat Telefon Numarası: +90 532162 61 32
 
E-mail:[email protected]

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content