Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Kozmetik Lavanta Ürünleri Üreticisi

Lavanta yağı; distilasyon olarak adlandırılan bir yöntem ile çıkartılır.  Distilasyon işlemi öncesi Kuyucak Bölgesinin Lavantası, demetler halinde kazana atılır ve su ile kaynatılmaya başlanır. Bu sıcak karışımdan çıkan buhar bir boru vasıtası ile soğutulacağı tanka gelir ve ani soğuma ile yoğunlaşıp sıvı hale geçer. İşte tam bu noktada emeğimizin karşılığını almaya başlıyoruz.

Böylece, uçan yağ sudan hafif olduğu için üst kısımda birikir ve yağ çıkartılmış olur. Ortalama bir oran vermek gerekirse, 1 kg yağ elde etmek için 80-150 kg lavanta bitkisini kaynatıyoruz. Lavanta Hasadımız temmuz ayında başlıyor ve 15 gün boyunca aralıksız lavanta distilasyonu yapıyoruz.

Ayrıca, lavanta üreticisi olarak bu büyüleyici güzellikteki Mor Çiçeğin faydalarını ve sizlere gerçek bitkinin özünü ulaştıracağımızı biliyoruz. Bu sayede de yorgunluğumuzu çay misali alıyor. Dileğimiz Öncelikle Lavanta ürünlerinde ve sonrasında gülden, portakala sahip olduğumuz tüm bitkilerin özlerini herkese ulaştırabilmektir.

Kuyucak Lavantasının Özellikleri nelerdir?

·         Kuyucak lavantasının en belirgin özelliği genetiğinde yüksek oranda A vitamini bulunmasıdır. A vitamini cildin doğal kolajen üretimini destekler. Cildi gençleştirici, kırışık önleyici ve lekeleri yok edici özelliğe sahiptir. Kararma eğilimli bir ciltte beyazlatıcı etkiye sahiptir.

·         Antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkisi ile ciltteki minik kusurlara etki ederek cildin pürüzsüz ve bakımlı görünmesini sağlar.

·         Yaşlanma karşıtıdır. Cildi nemlendirerek yağ dengesini korur ve cildin aydınlatır.

·         Sivilce ve akne oluşumunu engeller. Cildi güzelleştirerek bakımlı, parlak ve ışıl ışıl görünmesini sağlar.

Lavendrose Lavanta Ürünleri

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content