Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

KOZMETİK İŞİNE Mİ GİRMEK İSTİYORSUNUZ?

Kozmetik işine girmek ve sektörde tutunmak istiyorsunuz fakat nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Kozmetik işine girişe dair kafanızdaki tüm soru işaretlerinin yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer kozmetik işinde başarılı olmak istiyorsanız belli bir ürün hattına ve belli bir pazara odaklanmalısınız. Var olan bir kozmetik ürünü geliştirerek hammadde ve ambalaj malzemesi temini ile fason üreticinin kapısını çalabilirsiniz.

Ne istediğinizi biliyorsanız, kozmetik işine girmek oldukça kolaydır. Öncelikle belirlediğiniz hedef kitleden hareketle ürün seçimlerinizi yapın. Hammaddeleri ve malzemeleri alın. Fason üreticiler ve ambalaj malzemeleri satan tedarikçiler bulun. Ürününüz tuttuğu taktirde de emeğinizin karşılığını alacaksınızdır.

Belli ürün ve pazara yönelin

Kadınından erkeğine büyüğünden küçüğüne herkesin kozmetik ürünlere ihtiyacı vardır. Hedef kitlenizi seçip çeşitli ürünlere odaklanabileceğiniz gibi doğal, bitkisel ürünler gibi belli pazarlara da yönelebilirsiniz.

Hammadde ve ambalaj temin edin

Hangi ürün yelpazesiyle başlayacağınızı tayin ettikten sonra hammaddelerinizi nereden alacağınızı araştırın. Fason üreticiler sizin etiketiniz altında ürün hattınızı üretmenizi sağlar. Fason üretici, üretimden ürünlerin paketlenmesine ve etiketlenmesine kadar birçok ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Düşük maliyet ile başlayın

Kozmetik işinin maliyetini düşürmek istiyorsanız şayet ev merkezli bir iş olarak yapabilirsiniz. Hangi ürün yelpazesi ile başlayacağınızın kararını verdikten sonra hammadde temini için harekete geçebilirsiniz. Ev merkezli kozmetik işine küçük bir sermayeyle başlayabilirsiniz.

Evden satış yapın

Kozmetik işini pahalı bir girişim olmaktan çıkarıp ev merkezli kozmetik üretimi ile sabunlar, losyonlar ve yağlar yapabilir ve ürünlerinizi konsinye olarak küçük satış dükkanları, alışveriş merkezi kioskları ya da evinizden satış yaparak e-ticaret dünyasında yerinizi alabilirsiniz.

Neler satabilirsiniz?

İşte satabileceğiniz ürünlerden bazıları: sabunlar, yağlar, maskeler, losyonlar, dudak balmları ve parlatıcılar, ruj, şampuan, vücut pudrası, saç kremi, banyo jeli, deodorant, vücut peelingi, allık, far, eyeliner, makyaj temizleyici, rimel, fondöten, parfüm, oje, ağız gargarası, yaşlanma karşıtı (anti-aging) kremler, tıraş losyonu, masaj yağları, çatlak kremleri ve nemlendiriciler.

Kozmetik işine girerken ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content