Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

KÖPEKLERDE YIKANMA VE KÖPEK ŞAMPUANININ ÖNEMİ

Köpeğinizi yıkarken kullandığınız köpek şampuanının içeriğinin temiz olması en yakın dostunuzun sağlığı için önemli bir yer tutuyor. Köpek şampuanlarının önemi bu noktada ortaya çıkıyor.

Kaliteli ve güvenilir köpek şampuanı ile evcil hayvanınızın hijyen ihtiyacını karşılamak önemlidir. Köpeğinizi kendi kullandığınız şampuanla veya normal bir sabunla yıkamanız onun cilt sağlığı açısından uygun değildir. Bu yüzden köpeğinize özel bir köpek şampuanı kullanmanız gerekir. Ancak her köpek şampuanı patili dostlarımız için uygun değildir. Köpek şampuanlarının içeriği bu yüzden önemlidir.

Köpeklerin pati temizliğinde ve tüylerinin kirlerden arındırılmasında şampuan kullanımı oldukça pratik bir yöntemdir. Fakat köpeğimizin sağlığını düşünürken bilmeden de olsa aslında ona zarar verebilecek ürünler kullanmamaya dikkat etmeliyiz. Bazı köpek şampuanlarında bulunan zararlı maddeler köpeğinizi hasta edebilir. Bunun için köpek yıkarken kimyasallardan arındırılmış, saf ve doğal bir ürün kullanmak köpeklerin sağlığı için oldukça önemlidir.

Köpek sahipleri tarafından diğer merak edilen bir konu ise köpekler normal şampuanla yıkanabilir mi sorusudur. Normal şampuanlarda da insan ve hayvan sağlığına zararlı bazı kimyasalların olduğunu ve bu şampuanların köpekler üzerinde kullanmanın pek uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Köpek hangi şampuanla yıkanır?

Köpekler yalnızca köpekler için üretilen kuru veya normal şampuanlarla yıkanır. Köpeklerin ihtiyacı olan pH seviyesi, insanlarınkinden farklı olduğu için köpeklerinizi kendi şampuanınızla yıkamamalısınız. Daha hassas olduğunu düşündüğünüz bebek şampuanları da köpekler için uygun değildir.

Köpek şampuanı gerekli mi?

Köpekleri yıkamanın en doğru yolu, temiz içerikli ve arındırıcı bir şampuandan geçer. Peki köpek hangi şampuanla yıkanır? Köpeğinizi kendi kullandığınız şampuanla veya normal bir sabunla yıkamanız onun cilt sağlığı açısından uygun değildir. Bu yüzden köpeğinize özel bir köpek şampuanı kullanmanız gerekir.

Şampuan köpeğe zarar verir mi?

Bu düşünce sadece yumuşak ve temiz tüyler söz konusu olduğunda doğrudur. Ancak insanlar için üretilen şampuanlar köpekler için doğru seçenek değildir. Bu şampuanlar köpeklerde cilt sorunları oluşturur. Bu nedenle de köpekler için mutlaka onlara özel üretilen şampuanların kullanılması gerekir.

Köpekler kaç günde bir yıkanmalı?

Özellikle de yatağınızı, sofanızı paylaştığınız köpek için ideal olan köpeğin cinsine göre iki haftada bir ya da ayda bir arası yıkanmasıdır. Ancak, köpek cinsine göre banyo süreleri değiştiğinden, bu süreyi veteriner hekiminize danışmanız gerekmektedir. Köpeğin cinsi de yıkanma periyodunu etkileyen faktörlerden biridir.

Siz de Fason Kozmetik Üretimi (contract manufacturing , cosmetic production)  talebinde bulunarak, kendi markanız ile üretim yaptırmak İstiyorsanız Buraya Tıklayarak Bizimle İletişime Geçmeniz Yeterli.

+90 543 432 41 00 ya da +90 246 541 41 00 Numarasını Hafta İçi 09:00-18:00 arası Arayabilirsiniz. Sorularınız için [email protected] Adresinden İletişime Geçebilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content