Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Kekik Yağı Nasıl Üretilir?

Akdeniz ikliminde yetişen ve keskin kokulu bir bitki türü olan kekiğin yağa dönüştürülmesi ile oluşan aromatik bir yağdır. Bu yağın üretilmesi için bitkinin yaprak ve dallarından faydalanılıyor. Kekikte demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, manganez mineralleri ve A, C, E, K, B6 vitaminleri bulunmaktadır. 

Elde Ediliş Yöntemi: Kekik yağı, Thymus vulgaris olarak bilinen çok yıllık bitkinin yapraklarından ve çiçeklerinden buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir.

Sağlık için Faydaları Nelerdir?

·         Kolesterol seviyelerini düşürür ve dengeler. 

·         Kişinin kalp krizi dahil olmak üzere çoğu kalp rahatsızlığına yakalanma riskini azaltır.

·         Meme kanserini ve kolon kanserini önlemeye yardımcı olur.

·         Bağışıklık sistemini güçlendirir.

·         Vücudumuzdaki beyaz kan hücrelerinin oluşumunu hızlandırarak, inflamatuar etkileri sayesinde hastalıklara karşı bizi korur. 

·         Göz sağlığını korur.

·         Bağışıklık sistemini güçlendirerek, bronşit ve öksürük gibi solunum yolu rahatsızlıklarını doğal bir şekilde tedavi eder.

·         Spazm önleyici ve iyi bir balgam sökücüdür. 

·         Regl dönemindeki sancıları hafifletmede etkili olan yağ, Adet düzensizlikleri sorununun giderilmesinde faydalıdır.

Cilt için Faydaları Nelerdir?

·         Besin değeri çok yüksektir, bu nedenle saç ve cilt sağlığında çok faydalıdır. Ciltteki aknenin giderilmesinde etkili bir rol oynar.

·         Kekik yağı yaraların iyileşme sürecini hızlandırır ve cildi yeniler. Aynı zamanda egzama gibi cilt hastalıklarında alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content