Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Isparta Gül Suyu Üretimi

Lavendrose Cosmetic & Essential Oil Firması Isparta Bölgesinde Gül Suyu Ve Gül Yağı Üretimi Yapmaktadır. Isparta Gülünü İşleyen, Gül Suyu Ve Gül Yağı Üreten Firmamız; İşlediği Gül Suyu Ve Gül Yağını Türkiye Ve Dünyanın Çeşitli Ülkelerini İhraç Etmektedir. Dünya’da En Güzel Gül Suyu Üreten Firmalar Arasında Gösterilen Firmamız, Tamamen Doğal Yöntemlerle Ürettiğimiz Gül Suyu Ve Gül Yağını El Değmeden Paketleyip, Dünya Pazarına Sunmaktadır. Rosa Damascena Gülü Olarak Bilinen Isparta Gülümüzü Distilasyon Yöntemi İle İşleyerek Ürettiğimiz Ham Ürünü Krem, Tonik, Gül Suyu, Parfüm,Kişisel Bakım Ürünleri Ve Parfüm Üretimiminde Kullanmaktadır.

 

[email protected]

     Gül Suyu, Gül Yaprakları Ve Suda Damıtlarak Yapılan Aromalı Doğal Hidrosoldür. Gül Suyu, Cilt Ve Tıbbi Amaçlar İçin Çok Yaygın Bir Bileşendir. Doğal Organik Ülsuyu Bulmak Çok Zordur. Lavendrose Ispartada Ki Gül Suyu Üreticilerinin En Başarılı Olanlarından Bir Tanesidir. Lavendrose Hızlı Büyüyen Kozmetik  Uçucu Yağ Şirketlerinden Biridir.

    Gül Suyu Kullanımı

Gül Suyu Farklı Şekillerde Çok Faydalıdır. Cildi Rahatlatır, Cildi Güzelleştirir, Makyajınızı Silmenizi Ve Makyajın Cildi Yormasını Engellemeye Yardımcıdır. Gül Suyu, Doğal Bir Cilt Besleyicidir. Gül Suyu Cilt Lekeleri Ve Sivilcelerini Yok Etmeye Yardımcıdır. Cilde, Kesiklere, Yanıklara Vb. Uygulayabilirsiniz. Gül Suyu Kullanımı İçin Herhangi Bir Klinik Reçeteye İhtiyaç Yoktur.

Isparta Gülü Rosa damascena’da muhteşem çiçeklerinden ve hoş kokusundan daha fazlası var. Bu çeşit üzerinde yapılan araştırmalar, topikal dermatolojik ürünler için potansiyele sahip bazı ilgi çekici özellikler buluyor.

Damask Gülü olarak da bilinen Rosa damascena, çiçekleri parfümde gül yağı ve gül suyunda kullanılmış bir gül melezidir.

Bulgaristan, Türkiye, Fransa ve Hindistan en büyük gül yağı üreticileri. Gül suyu yüzyıllardır dini törenlerde ve fiziksel, duygusal ve ruhsal amaçlar veya şifa için kullanılmıştır. Gelişen gül suyu endüstrileri Türkiye, Bulgaristan ve Fransa’da bulunur.

  1. damascena, parfümeri endüstrisindeki kullanımlarının yanı sıra, çeşitli küresel mutfaklarda yemek pişirme amacıyla da kullanılmaktadır. Güçlü antiseptik aktivite (fenolün yedi katı) sergileyen Geraniol, birkaç uçucu yağın ana bileşenidir ve R. damascena’da bulunur (Hoffmann D., Medical Herbalism: The Science and Practice of Herbal Medicine).

Antimikrobiyal Özellikler

2002’de R. damascena, bileşim ve antimikrobiyal özellikler için incelenen sekiz uçucu yağdan biriydi. Aromatik ekstraktların antibakteriyel aktiviteleri disk difüzyon testi ile belirlendi. Standart test bakteri suşları Escherichia coli, Staphylococcus aureus ve Pseudomonas aeruginosa arasında, R. damascena, S. aureus’a karşı antimikrobiyal aktivite gösterdi (Arch. Pharm. Res. 2002; 25: 860-4).

Son çalışmalar, antibakteriyel aktivitesi hakkında ek kanıtlar sağlamıştır. 2010 yılında araştırmacılar, Propionibacterium acnes’e karşı antibakteriyel aktivite için 10 uçucu yağın yanı sıra üç insan kanser hücre hattına karşı in vitro toksikoloji test etti. Test edilen uçucu yağlar (nane, zencefil, limon, greyfurt, yasemin, lavanta, papatya, kekik, gül ve tarçın dahil) arasında kekik, tarçın ve gülün P. acnes’e karşı en büyük antibakteriyel gücü sergilediği bulunmuştur.

Antioksidan Özellikler

2005 yılında Schiber ve ark. uçucu yağ geri kazanımı için endüstriyel damıtmayı takiben R. damascena yapraklarından ekstrakte edilmiş ve karakterize edilmiş flavonol glikozitler. 22 bileşen analiz edildikten sonra, kaempferol ve kuersetin tespit edilen tek flavonoidlerdi (özellikle flavonoller), kaempferol bileşikleri ölçülen bileşiklerin% 80’ini oluşturuyor. Araştırmacılar, yüksek flavonol içeriğini (kuru ağırlıkta yaklaşık 16 g / kg) not ederken, R. damascena’nın ümit verici bir doğal antioksidan kaynağı olduğu sonucuna varmışlardır (Z. Naturforsch. C. 2005; 60: 379-84).

https://www.youtube.com/shorts/5Bbl7ypR8fo

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz İçin bizimle İletişime geçebilirsiniz. Sorularınız İçin [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

rosewater product Gül suyu

https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/galeri-gul-suyunun-faydalari-34943407/1

https://www.koruhastanesi.com/gul-suyu-nedir-faydalari-nelerdir-3977-5

https://www.trendyol.com/s/gul-suyu-faydalari-blog

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content