Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Işıldayan bir cilt için tüyolar

Bebek gibi bir cilde sahip olmayı kim istemez! Bu yazımızda, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenler için tüyolar verdik. İşte detaylar…

Stresli yaşam, uykusuzluk, yanlış kozmetik uygulamaları, düzensiz beslenme ve su içmeme cildinizin ışıltısını kaybetmesine neden olacaktır. Peki, cildi parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşturmak için ne yapmak gerekiyor? Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için aşağıda belirttiğimiz tüyoları uygulayabilirsiniz.

1. Bol Sıvı Tüket

Cildi parlatan en büyük etmenlerden biri sudur. Çünkü vücudumuzun neredeyse %60’ı sudan oluşmaktadır. Böylece, suyun, gün içerisinde yeterli miktarda tüketilmesi cilt kırışıklığı, kuruluk ve mat cilt problemini ortadan kaldırır. Bu nedenle, günde ortalama 1,5-2 litre su tüketimi parlak bir cilt için önemlidir.

2. Sağlıklı Beslen

Yeterli oranda sebze, meyve ve protein alımı ile cildinin çok daha sağlıklı görünmesi kolaylaşacaktır. Ayrıca, şekerli, hazır gıdaları beslenme düzenin içerisinde minimize edip, vitamin ve mineral içerikli lifli gıdalar ile beslendiğinde sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olacaksın.

3. Düzenli Uyu

Cildin en çok da kendini geceleri yenilediğini artık bildiğini düşünüyoruz. O nedenle, hücre yenilenmesinin başladığı zaman dilimlerinde uykuya dalmak, solgun cilt görünümü de dahil olmak üzere pek çok cilt sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

4. Cilt Bakım Rutinini Atlama

Cildinin sağlıkla ışıldamasını istiyorsan, cilt bakım rutini oluşturmaya özen göstermelisin. Temizleyici, tonik ve nemlendirici adımlarının yanı sıra haftada 1 peeling ve maske uygulamaları ile desteklediğin cildin, çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacak ve parlak görünecektir.

5. Cildi Parlatan Vitaminlere Yönel

Son olarak, cilde faydalı olduğu bilinen vitaminlerin yer aldığı cilt bakım ürünlerine yönelerek de cildinin sağlıklı parlaklığını destekleyebilirsin. Bu vitaminleri ele alacak olursak:

·   E vitamini: Mükemmel bir nem deposudur. Cilt kuruluğunu önler. Yaşlanma belirtileri ve güneş ışınlarına karşı cildi korur.

·   A vitamini: Cilt dokusunun onarılmasını sağlar. Cilt sıkılaşmasında da etkilidir.

·   B vitamini: Sivilce ve akne oluşumunu önlemede etkili bir performansa sahiptir. Cilde aynı zamanda doğal bir parlaklık da kazandırır.

·   C vitamini: Parlak cilt dendiğinde akla ilk gelen vitaminlerden biridir. Cilt lekelerine karşı oldukça etkili olan bu vitamin, cilt tonunu eşitler ve koyu halka görünümünü de yok eder. Cildi ışıltılı bir görünüme kavuşturur.

Bize Ulaşın

Sizde Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content