Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Gece serumu kullanımı neden önemlidir?

Gece serumları düşünüldüğünden daha önemlidir. Çünkü gün boyu yıpranan cildin yenilenmesine ve sağlıklı görünmesine destek olur.

Cilt serumları, genellikle günün herhangi bir saatinde kullanılabilir. Ancak bu kuralın bazı önemli istisnaları vardır. Bazı serumların içeriğindeki etken maddeler dolayısıyla sadece geceleri kullanılması gerekebilir. Gece ve gündüz için farklı şekilde formüle edilmiş serumlar mevcuttur. Bu nedenle de gece ve gündüz serumları ayrımı söz konusudur.

Gece bakım serumu nedir?

Gece bakım serumu yoğun ve güçlü içeriğe sahiptir. Sıvı formdaki gece serumları oldukça kolay bir şekilde emilir. Böylece diğer losyon ve kremlere göre daha etkili bir nemlendirme sağlayabilir. Bu serumların diğer bir özelliği de farklı cilt endişelerinin giderilmesine yardımcı olmasıdır.

Gece bakım serumları ne işe yarar?

Gece serumları, cildi güçlendirici fayda sağlar. Çünkü buna uygun bir şekilde özel olarak formüle edilmişlerdir. Cildiniz uykudayken gece serumları dış tabakayı güçlendirir. Bunu yaparken serum ile cilde sağlanan nemi de cilt bariyerinde tutarak aydınlık ve canlı bir görünüm yaratır.

Gece serumları nasıl kullanılır?

Serumlar hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. İnce yapıda olduğundan 1 dakika içinde emilir. Üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları gece kremi sürebilirsiniz. Belirtilen miktarda serumu parmak uçlarıyla hafif tampon hareketlerle yüze veya göz çevresine yedirin.

Gece serumlarını gün içinde kullanmayın!

Gece kullanımı için formüle edilmiş pek çok serumun içerisinde çeşitli asitler ve retinol gibi güçlü maddeler yer alır. Başlangıçta cilt kusurlarının görünümüne etki etmek için geliştirilen retinol; kırışıklık görünümünü azaltır, ciltteki leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olur.

Gece serumu formülleri, güneş ışınları altında cildi duyarlı hale getirebilir. Bu nedenle retinol gibi güçlü içerikli cilt serumlarının gün içerisinde kullanılması önerilmez.

Sizde Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content