Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

E Vitaminin Faydaları

Vitamin E

E vitamini, anti-inflamatuar özelliklere sahip, temel bir besindir ve yağda çözünerek antioksidan görevi görür. Bu özelliği sayesinde gıda ve toksinlerindeki serbest radikallerin etkileriyle mücadele eder.

Bu vitamin bağışıklık sistemini güçlendirir ve cilt sağlığını destekler.

UV ışığı ve güneşe uzun süre maruz kalmak ciltteki E vitamini seviyelerini azaltmaktadır.

E vitamini hücreleri yeniler ve cildi koruyan bariyerlerin güçlü kalmasını sağlar. Bu etkisiyle de ciltte oluşan çukurlaşma ve çatlama sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Cildi sıkılaştırarak sarkmış bir görüntüden korur.

Siyah nokta oluşumunu engeller.

İyileştirici özelliği ile ciltte oluşan leke ve yaraların hızlı toparlanmasına yardımcı olur.

Vitamin C:

C vitamini, cilt hücrelerine zarar vermekten sorumlu olan serbest radikallerin etkisini nötralize eden güçlü bir antioksidandır.

 İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltır.

Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak cildinize zarar vererek güneş lekeleri, kırışıklıklar, pul pulluk, Rosacea görünümüne neden olabilir.

 Bu vitamininin cildinize düzenli olarak uygulanması cildinizin daha fazla güneş hasarından korunmasına yardımcı olabilir.

C vitamini ciltteki melanin üretimini azaltmaya yardımcı olur. Cildin renginin solmasına neden olan hasarlı kılcal damarları onarır. Böylece ciltteki koyu lekeleri ve akne izlerini etkili bir şekilde azaltır ve cilt tonunuzu eşitler.

C vitamininin vücudunuzun kolajen üretimini arttırdığı bilinmektedir. Kolajen, vücudunuzda bulunan ve cildinizi sıkı ve sıkı tutmaya yardımcı olan bir proteindir.

C ve E Vitaminin Birlikte Kullanımı

E vitamini, C vitamini ile birlikte kullanıldığında cilt için mükemmel sonuçlar çıkarmaktadır. C vitamini cilt yüzeyine etki ederken cildin üst katmanına bakım yapar. E vitamini ise yağda çözünerek cildin alt katmanına inerek bakım yapar. Bu iki güçlü vitamin birleştiğinde düzensiz cilt tonu görünümünü iyileştirir, ten rengini daha aydınlık yapar. Çevresel etkilere karşı cildin savunma gücünü arttırır.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content