Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

DÜNYA KOZMETİK PAZARI BÜYÜYOR

Kozmetik sektörü dünya pazarında hızla büyüyor. Dünya kozmetik pazarının büyüklüğü 2025 yılında 760 milyar dolar olacak. Türkiye’deki kozmetik pazarı da her yıl ortalama yüzde 10 büyüyor. Kozmetik sektörünün pazar büyüklüğü, 15 milyar liraya ulaşmış bulunuyor.

Bu bağlamda Türkiye, parfümden makyaj ve cilt bakım ürünlerine, saç bakımı ürünlerinden ağız ve diş sağlığı ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesi ile dünya kozmetik pazarında yerini alıyor. Türkiye menşeili Ferew Kozmetik de, kurulduğu günden bu yana dünya kozmetik pazarında başarılı ve kendinden emin adımlar ile ilerliyor. Marka, ilerleyen süreçte üretim anlayışı, hizmet kalitesi ve başarıları ile adından sıkça söz ettirecek.

8 yıldır, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere özel marka kozmetik üretimi yapan Lavendrose Kozmetik Limited Şirketi, kendi bünyesinde Lavendrose ve Ferew başta gelmek üzere 5 adet özel marka bulunduruyor. Kozmetik üretiminde ülkemizin zengin bitki örtüsünden faydalanılırken üreticilerin vermiş olduğu destek ile birlikte de sektörün önde gelen şirketleri arasında yerini almaya başladı.

Dünya pazarında biz de varız

Geniş ürün çeşitliliğine sahip Ferew Kozmetik, sektörün öncü isimlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Toptan satışın yanı sıra parekende satışta da e-ticaret ekosistemine dahil olan Ferew Kozmetik, “Dünya pazarında biz de varız.” diyor. Aynı zamanda Ferew, fason üretim yaparak kendini kalitesiyle kanıtlamış oluyor.

Yerli üretime geçildi

Günümüzde kozmetik sektöründe ithalat ve ihracat dengesi sağlandı. Yerli üretime geçilmesi ile beraber sektörün ihracatı artış gösterdi. İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kozmetik ürünler ithalatı  2020’de 1 milyar 161 milyon dolar oldu. İhracat rakamı da, 2020’de 953 milyon dolar oldu. 2020’den bu yana ise bu rakamlar dengeli.

Pandemiye rağmen büyüme

Dünyada kozmetik sektörü pandemiye ragmen büyümeye devam etti. Türkiye’de, pandemi ile birlikte de dezenfektan, sabun ve hijyen ürünlerine talep arttı. Böylece, e-ticaret kullanımı ile canlanan sektör, sosyal medya sayesinde de büyüme kaydetti. Kozmetiğe dair her şeye ilgi de, gün be gün artmaya devam ediyor.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content