Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Doğru Cilt Serumunu Seçmenin İpuçları

“Doğru serum nasıl seçilir?” sorusuna verilecek ilk cevap, cildinizin ihtiyacına göre bir serum seçmeniz olacaktır.

Cildiniz için en iyi sonucu almak istiyorsanız öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Cilt tipinize uygun bir ürünü seçmeniz, cilt endişenize yönelik bir sonuç elde etmeniz için önemlidir. İlk adım olarak, sayısız faydası bulunan serumları cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Serumlar, cildi besler, onarır ve cildin canlı görünmesine destek olur. Aynı zamanda, cilt sorunlarınızı çözmeye yöneliktir. Herkesin cilt tipi ve cilt sorunları farklıdır. Normal cilt tipine uygun olan bir serum, kuru cilt tipi için uygun olmayabilir. Kuru cilt tipine uygun olan bir serum da yağlı cilt tipi için uygun olmayacaktır.

Cilt sorunlarınızı belirleyin

Öncelikle bilinmelidir ki, cilt sorunlarınıza yönelik serum kullanımlarınızda, her bir seruma farklı zamanlarda başlamalısınız. Eşit olmayan cilt tonu, koyu lekeler ve sivilce sonrası izlerle uğraşıyorsanız, Glikolik asit/laktik asit, Azelaik asit, C Vitamini ve Kojik asit gibi Alfa-hidroksi asitler, gerektiğinde rutininize dahil etmek için harika seçeneklerdir. Yaşlanma belirtileriyle savaşmak istiyorsanız retinol serumu iyi bir seçimdir. Siyah nokta/beyaz nokta için- yine Retinol veya Salisilik asit iyi seçeneklerdir.

Cilt tipinize uygun olmalı

Cildi aydınlatan, besleyen ve yaşlanma belirtilerine karşı savaşan serumlar arasından cilt tipinize uygun seçim yapmalısınız. Yağlı, akneye meyilli bir cildiniz varsa Salisilik asit, Retinol veya Niasinamid içeren serumları seçebilirsiniz. Kuru cilde sahip insanlar için Hyaluronik asit iyi bir aktiftir. Çünkü cildin nemini çekmeye yardımcı olur ve onu dolgunlaştırır. Normal bir cilt tipiniz varsa ve sadece cilt bakımı arıyorsanız, C Vitamini veya Hyaluronik asit tercih edebilirsiniz.

Yaşınızı dikkate alın

Cildiniz ihtiyaç duyduğu an seruma başlamalısınız. Serum çeşitleri yaş aralıklarına göre değişmektedir. Bu sebeple, yaşınıza uygun serumları tercih etmelisiniz. Cildinizi seruma alıştırmak için düşük yüzdeli aktiflerle başlamak en iyisidir. Eğer gençseniz, basit bir temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi rutini yeterlidir. 20’li yaşların başındaysanız, Niacinamide veya Hyaluronik asit yeni başlayanlar için harika seçeneklerdir. 20’li yaşların sonuna doğru artık yavaş yavaş Retinol kullanmaya geçiş yapabilirsiniz.

Düzenli kullanım önemli

Serumların düzenli kullanımı da ayrıca öneme sahiptir. Düzenli kullanım sonrası cilt dokusu iyileşir. Cildin en derin katmanlarına ulaşan ve küçük moleküller içeren serumlar, cildin onarılmasını sağlar. Nemlendiricilerden bu noktada ayrılan serumların faydası pek çok nemlendiriciden fazladır. Öyle ki serumlar; donukluk, pigmentasyon, akne izleri, siyah nokta, beyaz nokta, açık gözenekler, yaşlanma belirtileri ve daha fazlası gibi belirli cilt sorunlarını ortadan kaldırabilir.

Cilt bakım serumlarının düzenli kullanımı sonuç alabilmeniz için önemlidir.

Sizde Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content