Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Dermokozmetik Ürün Nedir?

Dermokozmetik kelimesi; dermatoloji tıp dalı ile kozmetik kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir.  Genel anlamı ile belirli cilt problemlerinin düzeltilmesinde, cildin korunmasında, cilt konforunun sağlanmasında, yaşlılık belirtileri gibi sorunların önlenmesinde ya da hafifletilmesinde kullanılan ürünleri ifade eder.

Aynı zamanda, saç ve vücut için kullanılan dermokozmetik ürünler de vardır. Avrupa ülkelerinde Dermokozmetik ( Dermocosmetic) terimi kullanılırken, Amerika ülkelerinde ise farmasötik yani ilaç kelimesi ile kozmetik kelimelerinin birleşiminden yola çıkarak kozmosötik (Cosmoceutics  ve ya Cosmoceutical) terimi tercih edilir.  Dermokozmetik ürünler, Krem, losyon tonik, Cilt serumu, Temizleme jeli, köpük, Şampuan , Jel , katı pudra, Maske şeklinde olabilir. Bunun yanı sıra yağ karışımları da sık sık kullanılan ürünler arasındadır.

Fason Kozmetik Üretimi Nedir?


Fason Kozmetik Üretim; bir kozmetik firmasının üretici bir firmaya talepleri doğrultusunda üretim yaptırmasına denir. Kozmetik sektöründe fason üretim yaptırmanın faydası farklı içerikli ürünleri tek bir çatıda birleştirmesidir.


Fason Kozmetik Üretimi yapmak için özel izinler gereklidir. Kozmetik aynı zamanda sağlıkla ilişkilidir. Üretimin hem kimyagerler tarafından hem de dermatologlar tarafından denetlenmesi daha sağlık olacaktır.


Fason üretim yaptırmanın birçok faydası bulunmaktadır. Üretim yaptırmak isteyen firma pazarlama stratejisine odaklanmaktadır. Fason üretim yapan firma Ar-ge, Üretim ve Dolum işlemlerine odaklanmaktadır. Fason kozmetik üretimi uzmanlık istemektedir.


Son olarak da, fason kozmetik üretim yaptırmanın kozmetik sektörünün dinamik kalmasını sağlayacağını söyleyebiliriz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content