Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Cilt Serumlarını Neden Kullanmalıyız?

Cilt serumları son yıllarda cilt bakımının vazgeçilmezi oldu. Bu yazımızda, cilt serumu kullanımının önemine ve faydalarına dikkat çekeceğiz.

Cilt bakımının vazgeçilmezi serumlar, cildin ihtiyaçlarına göre sundukları faydalar neticesinde tercih edilir. Serumlar; antioksidan, asitler, vitaminler gibi aktif içerikleri yoğun olarak barındıran cilt bakım ürünleridir.

Cilt serumları pek çok farklı cilt ihtiyacı özelinde çözüm sunabilirler. Derin kırışıklıklar, yaşlanma kaynaklı lekeler, elastikiyet kaybı, ton eşitsizlikleri gibi farklı cilt sorunlarına çözüm sunan cilt serumu çeşitleri bulunmaktadır.

Cildin ihtiyaçlarına uygun serumları tercih etmek önemlidir. Farklı bileşenler içeren cilt serumlarının hangi cilt problemlerine çözüm olduğu bilinmelidir. Bu yüzden öncelikle, serumların cilt üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Cilt bakımının olmazsa olmazı: Serumlar

Cilt serumlarının içeriğinde yoğun miktarda aktif madde vardır, serumlar yapıları gereği cilde nüfuz eder ve hızlı bir şekilde etkisini gösterirler. Serumların; cildin daha genç görünmesini sağlamak, yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak, ince çizgileri ve kırışıkların görünümünü azaltmak gibi pek çok faydası olduğu bilinmektedir.

Cilt serumlarının faydaları nelerdir?

Serumlar, cilt lekelerinin görünümünü azaltır. Ciltte yatışmış bir his sağlar. Cilt serumları cilt tarafından hızlı emilir. Cildin gün boyu nemli ve pürüzsüz kalmasını sağlar. Ayrıca C vitamini içeren serumlar, yaşlanma karşıtı faydaya sahiptir. Bu sayede, cildin sıkılaşmasını sağlar ve kırışıklık görünümünü azaltırlar. Serumlar, cildinizin nem dengesini korurlar. Böylece cilt sorunlarını çözmeye yardımcı olurlar.

Cilt serumu çeşitleri genel olarak;
 
·       Yaşlanma karşıtı serumlar,
·       Aydınlatıcı serumlar,
·       Nemlendirici serumlar,
·       Onarıcı serumlar,
·       Serbest radikaller ile savaşan serumlar,
·       Leke karşıtı serumlar,
·       Akneye eğilim gösteren ve hassas ciltler için serumlar olarak ayrışır.

Yaşlanma karşıtı serumlar: Yaşlanma karşıtı serumlar ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar, hiperpigmentasyon gibi zamana bağlı meydana gelen cilt sorunlarını hedef alan ürünlerdir. Hyaluronik asit yaşlanma karşıtı serum formüllerinde en çok tercih edilen bileşenler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kafein, proteoglikanlar ve retinol de yaşlanma karşıtı serum içeriklerinde yer alır. 
 
Onarıcı serumlar:
 Cildin genel görünümünü güçlendiren, cilt tonunun eşitlenmesine katkı sağlayan serumlardır. Cilt problemlerinin onarılmasını sağlar.
 
Aydınlatıcı serumlar: Cilt tonunu eşitlemek ve pigmentasyon görünümünü azaltmak için tercih edilen serumlardır. Bu serumların içeriğinde E vitamini, niasinamid gibi bileşenler bulunur. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve dolgun görünür.
 
Nemlendirici serumlar: Nemlendirici serum çeşitleri cildin daha taze, dolgun ve genç gözükmesine yardımcı olur. Hyaluronik asit, B5 vitamini gibi bileşenler içeren formülü cildin nemlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda pürüzsüz görünüme katkı sunar.
 
Serbest radikaller ile savaşan serumlar: 
Antioksidan içeriğine sahip serumlar cilde zarar verebilecek serbest radikaller ile savaşır ve cildi korur.
 
Akneye eğilim gösteren ve hassas ciltler için serumlar: Salisilik asit, niasinamid gibi bileşenlere sahip olan akneye eğilim gösteren ciltlere özel formüle edilen serumlar yatıştırıcı, nemlendirici etkilere sahiptir.
 
Leke karşıtı serumlar: Gün boyu cildin maruz kaldığı çevresel faktörler ciltteki leke görünümünün artmasına neden olur. Leke karşıtı serum formülleri cilt tonunu eşitler, koyu leke görünümünü azaltır. Yaşlılığa bağlı olarak oluşan lekelere çözüm olan leke karşıtı serumlar ile cildin daha ışıltılı ve aydınlık bir görünüme sahip olması mümkün olur.

Cilt serumunu nasıl kullanmalıyız?

Serumu temizlenmiş ve tonik ile arınmış yüzünüze uygulayın. Uygularken yüzünüze ve boynunuza masaj yapın. Serumlar içerik olarak yoğun oldukları için genellikle büyük bir damla tüm yüzünüz ve boynunuz için yeterli olacaktır, ürünü bol sürmekten kaçının. Cildiniz tarafından kolayca emildiğini göreceksiniz. 

C vitamini içeren serumlar, yaşlanma karşıtı faydaya sahiptir.

Bize Ulaşın

Sizde Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content