Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Cilt Lekesine Bitkisel Çözüm; Arbutin

Arbutin Nedir?

Bitkilerde bulunan glikoz moleküllerinden oluşan doğal bir glikozit bileşenidir. Doğal bitkilerden elde edilir.

Arbutin Hangi Bitkilerden Elde Edilir?

Arbutin ayı üzümünde yüksek oranda bulunur. Ayrıca buğday, armut kabuğu, koca yemiş yaprağı, kızılcık ve yaban mersini yapraklarında bulunur.

Bitkisel leke giderici olan Arbutin ciltte renk açmak için kullanılan en etkin maddedir.

Arbutin, cilt açıcı etkisini herhangi bir risk oluşturmadan sağlamaktadır.

Arbutin Cildi Nasıl Etkiler?

Cildin yenilenme sürecinde melanin üretiminde görev alan tirozinaz enzimini baskılayan Arbutin, cildin daha lekesiz ve aydınlık olmasını sağlar. Güneş ve irritasyon nedeniyle oluşan cilt lekelerini tedavi eder ve yeni oluşumları engeller.

Avrupalılar ve Japonlar cilt beyazlığını asalet ve sağlık simgesi olarak görürler.

Japonya da bilim adamlarının bitkileri inceleyerek yaptığı bir araştırmada ‘Arbutin ’in cilt lekeleri üzerinde %40 oranda daha etkili olduğunu ’ kesin sonuçlandırmışlardır.

Arbutin Cilde Etki Etmesi Ne Kadar Sürer?

Cilt hücrelerimiz ayda bir değişim ve yenilenme döngüsü geçirir. Cilde uygulanan bakım ürünlerinin etki etmesi ortalama 1 ayı bulmaktadır. Maksimum verimi 2. Ayda gösterir.

Arbutin Ne İçin Kullanılır?

Hiperpigmentasyon (koyu lekeler), Lentijinler (güneş maruziyeti), Melazma ve Kloazma (hamilelik maskesi), Çiller gibi cilt rahatsızlıklarında kullanılır.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content