Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

CİLT BAKIM RUTİNİNİZ OLSUN!

Sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki… Doğru ürün ve uygulama ile sizler de kendi cilt bakım rutininizi oluşturabilirsiniz. Cildinizin sağlığını ve canlılığını korumak için yazımızdaki detaylı bilgilere gelin birlikte göz atalım!

Herkesin kendine has bir cilt bakım rutini vardır. Her cilt tipinin farklı sorunları ve ihtiyaçları vardır. Cilt yapısına göre ürün seçimi yapılır ve o günün hava şartlarına göre kullanımı sağlanır. Cildin düzenli olarak bakımının yapılması, cilt sorunlarının engellenmesi için önemlidir. Günlük cilt bakımı rutininizde cildinizi arındıracak, nemini ve ışıltısını geri kazandıracak bir nemlendiricinin yer alması ise olmazsa olmaz.

Aslına bakarsanız cilt bakım alışkanlıklarımız, cilt sağlığımızın birer yansımasıdır. Ürün seçiminin yanı sıra doğru bir sıralama ile doğru bir uygulama biçimi, cilt bakımı rutini oluştururken kıstas alınmalıdır. Doğru bir şekilde uygulanan cilt bakım ürünleri cilde doğru nüfuz edecek ve izlenen uygulama sırası da cilt sağlığının korunmasında etkili olacaktır.

Günlük cilt bakımı rutininiz nasıl olmalı?

Sabah ve akşam uygulamak üzere cilt bakımının 3 temel adımı vardır. Bunlar; cildi temizleme, tonikleme ve nemlendirmedir. Cildi kurutmayan ve yormayan ürünler ile cildi temizledikten sonra tonik ile gözenekleri sıkılaştırıp son aşamada da cildi nemlendirmek gerekmektedir. Temizleme sonrası cildi sakinleştiren bir tonik kullanımı ve devamında mevsime uygun bir nemlendirici seçimi yapılmalıdır. Yazın su bazlı nemlendiriciler tercih edilirken kışın yağ bazlı nemlendiriciler tercih edilmelidir.

Ayrıca, cilt bakımında güneş kremi kullanımı da oldukça önemlidir. Güneş kreminizi de nemlendirici üstüne ya da direkt olarak uygulayabilirsiniz. İlaveten, göz çevresi için ayrı bir krem kullanmak isterseniz, göz kremini de günlük rutininize dahil edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content