Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Çam Terebentin Yağı Nasıl Üretilir?

Çam terebentin yağı kozalaklı bitkilerden olan çam ağaçlarından elde edilen yağdır. Çam esansını kozalaklıların gövdesinden akan reçine kısımdan, terebentin esansı ise ağacın dikenli yapraklarından elde ediliyor.

Üretim Yöntemi:  Çam ağacının yaprakları hasat edildikten sonra su buhar distilasyonu ile elde edilir.

Sağlık için Faydaları Nelerdir?

• Eklem ağrısı ve romatizmal ağrılar üzerinde hızlı bir ağrı kesici etki yaratır. İdrar yolu enfeksiyonları, hemoroit, romatizma tedavisinde kullanılmaktadır. Burundan yapılan buhar banyosuyla nefesi açar, akciğerleri rahatlatır. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarında burnu ve boğazı çok rahatlatır. Stres ve yorgunluğu giderici bir etkisi vardır. Kan dolaşımını hızlandırdığından vücuda dinçlik katar. Kokusuyla konsantrasyonu arttır.

Cilt için Faydaları Nelerdir? 

• Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri, cilt üzerinde oluşabilecek bakteri kaynaklı hastalıkları önler. Varis gibi deri rahatsızlıklarının oluşumunu engelliyor. Egzama ve sivilce gibi cilt sorunlarına çözüm olur. Yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak kırışıklık oluşumunu engeller.

Saç için Faydaları Nelerdir? 

• Saç sağlığına katkı sağlar. Düzenli kullanıldığında sağlıkla parlayan saçların olmasına yardımcı oluyor. Saç derisini beslediği için kepek oluşuna engeller. Saç köklerinin daha sağlam olmasını sağlar ve saçların dökülmesini engeller. Saçların çok daha kısa sürede hızla uzamasını sağlıyor. Şampuana eklenerek uygulandığında hem şampuanın saça verebileceği zararları en aza indiriyor hem de saçların yağlanma sorununun önüne geçiyor.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content