Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Biberiye Yağı Nasıl Üretilir?

Fesleğen, lavanta ve adaçayı ailesinin bir üyesi olan biberiye bitkisi genellikle Akdeniz ikliminde yetişiyor. Dillere destan olan biberiye yağı da bu bitkinin yapraklarından elde ediliyor. Hatta biberiye yağının geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanıyor.

Elde Ediliş Yöntemi: Bitki yaprakları hasat edildikten sonra su buharı distilasyonu ile elde edilir.

Sağlık için Faydaları

• Depresyonda olan kişiler, bileğine damlatıp kokladığı zaman zihinleri sakinleşir ve rahatlar. Yağ yakıcı etkileri bulunan bu yağ, zayıflama konusunda büyük destek sağlar. Gerçek bir idrar söktürücü ve gaz gidericidir. Mide ağrılarına iyi gelmektedir.

Dikkat dağınıklığını önlemekle birlikte zihni açmaya yardımcı olur. Mucizevi yağ, kalp ve damar hastalıklarına karşı da oldukça faydalıdır. Enfeksiyon önleyici özelliği sayesinde grip gibi salgın hastalıklardan korumaya yarar. Gerçek bir kanser karşıtıdır. Kas ve eklem ağrılarını dindirmeye yarar.

Biberiye yağı faydaları arasında aynı zamanda antiseptik ve anti bakteriyel özellikler de bulunmaktadır. Bu sayede gerçek bir mikrop giderici olmakla birlikte hem yaralara hem de ev temizliği konusunda inanılmaz bir görev görür.

Cilt için Faydaları

Aknelerin Giderilmesi İçin Kullanılır. Kuru Cildi Yatıştırır. Yüz Sıkılaştırıcı Özellikleri Vardır. Yaşlanma Karşıtı Özellikleri vardır. Cildin yüzeyinde kan akışını hızlandırır, sebumu giderir. Üstelik cildi sakinleştirir, cildi kontrol eder, doyurur ve yara izleri ve güneş hasarıyla yeterince savaşır.

Stres için Faydaları

Hoş kokusu sayesinde biberiye yağı, kötü kokuların giderilmesinde de etkili olmaktadır. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde vücuttaki stres oranının azalmasını sağlayarak depresyon, anksiyete, zihin yorgunluğu gibi rahatsızlıkların giderilmesine de yardımcı oluyor.

Biberiye ve lavanta aromaterapisi yüksek kortizon (stres hormonu) seviyelerini düşürür. Biberiyenin aromasının antidepresan ve zihin açıcı etkileri vardır. Kaygı giderici ve sakinleştiricidir.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content