Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Aromatik Yağların Ruh Halimize Etkisi

Ruh halinizi olumlu yönde etkilemek için birkaç damla bitkisel yağın yeterli olduğunu biliyor muydunuz? Bitkisel yağlar ile ruhumuzu da bedenimiz gibi besleyip kokuların gücüyle yaşam kalitemizin artmasını sağlayabiliriz.

Aromaterapik yağların insan bedenine olduğu kadar ruh haline de olumlu yansımalarda bulunduğu, sakinleştirici, stres azaltıcı, anksiyete gibi aşırı kaygılı ruh halini düzeltici etkileri bulunmaktadır. Duygusal ve fiziksel hastalıkların tedavisinde yağların gücünden yararlanılmasına aromaterapi deniyor. Aromaterapi sayesinde de kokuların canlandırıcı ve uyarıcı etkisiyle rahatlıyoruz.

Aromatik bitkisel yağlarla ruhsal dengeni sağla!

Ruh sağlığımızı korumak için ruhsal dengemizi bulmamız oldukça önemli. Uçucu yağları koklayarak ya da teninize sürerek beynin ilgili bölümlerini uyarabilir hangi ruh haline geçmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Doğal bitkisel yağların bilimsel çalışmalar ile de kanıtlanmış olan etkisi, bedenimizi ve özellikle de ruhumuzu iyileştirmede alternatif bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede aromatik bitkisel yağlar ruhsal dengemizi bulmamıza yardımcı oluyor.

Kokuların gücünü kullan! Negatif enerjini pozitife çevir!

Mucizevi bitkilerden elde edilen aromatik yağlar mutluluk, neşe ve enerji veriyor. İyileştirici etkiye sahip esansiyel yağlar ile yapılan uygulamalar neticesinde sahip olduğunuz negatif enerjiyi pozitife çevirebilirsiniz. Kokuların gücünü kullanarak negatif enerjileri azaltabilir, daha dengede bir pozitif enerji ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Aromatik yağlar nasıl kullanılır?

Aromatik bitkisel yağların kokularını birkaç yöntem kullanarak soluyabilirsiniz. Bir mendile veya esans yağ difüzörüne birkaç damla yağ damlatarak kokuyu soluyabilir, baş bölgenize sürdüğünüz birkaç damla yağla baş çevrenize masaj yapabilir ve bu yağları banyo ritüellerinize dahil edebilirsiniz.

Aromaterapik yağların kaliteli olması da son derece önemli. Kalitesiz yağlar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bunu önlemek için yağı elinizin küçük bir noktasına uygulayarak 24 saat içinde alerjik bir reaksiyon verip vermeyeceğini gözlemleyebilirsiniz. Vücudunuzda bir tepkime ile karşılaşırsanız da mevcut yağın kullanımına son verebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir Cevap Yazın

    Lavendrose sitesinden daha fazla şey keşfedin

    Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

    Okumaya devam et

    Skip to content