Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Argan Yağı Nasıl Üretilir?

Argan ağacının zeytin şeklindeki meyvelerin çekirdekleri kullanılarak elde edilen bir taşıyıcı yağdır. A.C ve E vitaminlerinin yanı sıra omega 6, linoleik asit ve polifoneller içeren zengin bir yağdır. Özellikle cilt ve saç bakımında kullanılan kozmetik açıdan önemli bir yağ olarak bilinir.

Üretim Yöntemi:  Argan ağacının meyvelerinin çekirdekleri çıkartılarak kavrulur. Kavrulan çekirdekler ezilerek öğütülür. Ezilen çekirdekler hamurumsu bir hal alır. Bu hamur suyla açılarak sürekli karıştırılır. Bu işlem 2 gün boyunca devam eder. Tüm işlemler bittikten sonra argan yağı elde edilmiş olur.

Cilt için Faydaları Nelerdir?

• Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini hafifletir ve önler. Ciltteki sebum oranını dengeler. Akne ve siyah noktaları engeller. Dudaklarda oluşan çatlamalarda tedavi edicidir. Ciltte hasarlı hücrelerin tedavisini kolaylaştırır. Tırnak etlerindeki problemlerde etkilidir. Hamilelik ve kilo problemlerinde oluşan deri çatlaklarında etkilidir.


Saç için Faydaları Nelerdir?

• Saç ve cilt için doğal ve etkili bir nemlendiricidir. Saç diplerinde oluşan kepeklenmeyi önler. Saçların daha güçlü olmasında etkilidir. Tarama, fön gibi işlemlerde saçların dayanıklı olmasında faydalıdır. Bu işlemlerde kırılma, kopma olmasını engeller. Boya uygulamalarının daha uzun ömürlü olmasında etkilidir. Saçların daha canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için [email protected] e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Skip to content