Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Vazgeçme

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile [email protected] adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-maili alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğinizi size bildirilecektir.

Ürünle beraber iade bildirim formunu doldurarak mutlaka adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. Gönderiminizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermeniz gerekmektedir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli ödeme şeklinize göre iade edilecektir.

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Firmamız tarafından yapılan promosyon, hediye ve kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmeyecektir. Söz konusu ürünleri satın alan ya da yararlanan kişi bu ibareyi kabul etmiş sayılır.


Cayma Hakkı

Madde 8 – Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.
Malın teslimi sözleşmeye taraf olan tüketici dışında bir kişiye yapılsa dahi tüketici cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda satıcı malı 9 uncu maddenin dördüncü fıkrası hükmü uyarınca üçüncü kişiden teslim alır.
Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz. (Değişik fıkra: 09/10/2007- 26668 S.R.G Yön/5.md.) Satıcı veya sağlayıcının 6 ncı veya 7 nci maddede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, satıcı veya sağlayıcı en geç otuz gün içerisinde eksikliği giderir. Bu durumda yedi günlük süre, söz konusu eksikliğin giderildiğine dair bilginin yazılı olarak tüketiciye ulaştırıldığı tarihten itibaren başlar. Aksi takdirde, tüketici cayma hakkını kullanmak için yedi günlük süre ile bağlı değildir.
Tüketicinin ödediği bedel kısmen veya tamamen satıcı veya sağlayıcı tarafından ya da satıcı veya sağlayıcı ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.


YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR KARŞI TARAF ÖDEMELİ OLARAK, AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ YAPILACAKTIR..

İADE İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler kullanılmamış ve paketi zarar görmemiş olmalıdır.

İadenizi gönderirken faturanızı mutlaka bize kargo ile beraber ulaştırmalısınız. Faturasız ürünlerin iadesi alınamaz. 


Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir “İade Faturası” ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri, “İade Faturası” kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

İPTAL İŞLEMİNİ BASIL YAPABİLİRİM?
Siparişinizi iptal etmek için 
[email protected]  adresine 7/24 e-posta gönderebilir veya 0542 492 08 07 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

İADE ÜCRETİ KARTIMA NASIL YANSIR?
İade kargonuz İndirimlife’a ulaştıktan sonra size bir bilgilendirme e-postası gönderilir. Ürün kontrolü tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde iadeniz için bankanıza talimat verilerek, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza para iadesi yapılır.

İade işleminiz yapıldığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz.

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

SİPARİŞİMİ KAÇ GÜNDE İADE EDEBİLİRİM?
Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde, İndirimlife.com’da bulunan iade bölümünü doldurarak indirimlife.com’a gönderebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLERİN İADESİ YAPILAMAZ?
Tek kullanımlık, hijyen, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri (sağlık nedenleri ile), iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD, kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Ürün, varsa hediyesi ve tüm aksesuarları ile birlikte orijinal paketiyle gönderilmelidir.

İPTAL ETTİĞİM ÜRÜNLERİN SİPARİŞİNİ TEKRAR AKTİF HALE GETİREBİLİR MİYİM?
Maalesef hayır. İptal edilen siparişler tekrar aktif hale getirilemez. Kampanya devam ediyor ise beğendiğiniz ürün için yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

SATIN ALMIŞ OLDUĞUN ÜRÜNÜ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?
Satın alınan ürünü değiştirmek için 
[email protected]  adresine aldıktan sonraki 1 hafta içerisinde mail atabilir yada 05434324100 nolu telefonu arayarak bildirebilirsiniz. Ancak gidiş geliş kargo ücreti alıcıya ait olacaktır. 

Skip to content