Güzel Akdenizden Tüm Dünyaya!

Lavanta Yağı Nasıl Üretilir?

Uçucu Yağlar distilasyon olarak adlandırılan bir yöntem ile çıkartılır.  Distilasyon işlemi öncesi Kuyucak Bölgesinin Lavantası  demetler halinde kazana atılır ve su le kaynatılmaya başlanır. Bu sıcak karışımdan çıkan buhar bir boru vasıtası ile soğutulacağı tanka gelir ve ani soğuma ile yoğunlaşıp sıvı hale geçer. İşte tam bu noktada emeğimizin karşılığını almaya başlarız.

Uçan yağ sudan hafif olduğu için üst kısımda birikir ve yağ çıkartılmış olur. Ortalama bir oran vermek gerekirse , 1 kg yağ elde etmek için 80-150 kg lavanta bitkisini kaynatıyoruz diyebiliriz. Lavanta Hasadımız temmuz döneminde 15 gün aralıksız lavanta distilasyonu yaptığımız dönemler oluyor. Fakat bu büyüleyici güzellikteki Mor Çiçeğin faydalarını bilmek yorgunluğumuzu da çay misali alıyor diyebiliriz.

Dileğimiz Öncelikle Lavanta ürünlerinde ve sonrasında gülden, portakala sahip olduğumuz tüm bitkilerin ürünlerini herkese ulaştırabilmektir.

Sağlık ve Şifa Olsun. 

Bize Ulaşın

Size Özel Marka Kozmetik Üretimi ve Toptan Aromaterapi Yağları, Gül Suyu & Gül Yağı ve Lavanta yağı gibi Talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız için sale@lavendrose.com e-mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir